Genel

Tatil İçin Neden Kıbrıs?

Mavi gökyüzüne ve yıl boyunca mükemmel bir havaya sahip Kıbrıs yılın her mevsimi tatil için idealdir. Kıbrıs kışları ılıman, yazları ise daha uzun süre sıcaktır. Turistler genelde kısa sonbahar ve ilkbahar dönemlerini sever. Bu tipik Akdeniz iklimi, özellikle kendi ülkelerinde kötü hava koşullarından kaçmak isteyen Avrupalılar için çekicidir. Genelde her gün gün ortasında, hatta kışın bile ziyaretçilere gerçekten keyifli bir iklim sağlayan en az altı saat güneş ışığı vardır.

Deniz Kenarları Her Türlü Aktiviteyi Sunar

Kıbrıs temiz suları olan güzel kumlu plajları ile tanınır. Avrupa Çevre Ajansı Kıbrıs’ın plajlarını Avrupa’nın en temiz plajı olarak kabul eder. Yüzme ve diğer su sporları için adada 40’tan fazla resmi mavi bayraklı plaj bulunur. Her şehirden, en geniş kıyıları Larnarka, Famagusta, Aiya Napa, Girne, Limasol ve Baf olmak üzere Akdeniz’in bir kısmının tadını çıkarabilirsiniz.

Dünyadaki En Huzurlu Yer

Kıbrıs, engebeli dağları ve pitoresk kırsalları ile dünyadaki en huzurlu yerdir. Ek olarak, savaş alan ülkelerden gelen göçmenleri ağırlayan güvenli bir limandır. Yerli halkın güler yüzlülüğü takdire şayandır. Yerlilerin sevecen davranışları eşliğinde uzun zevkler paylaşacağınızı göreceksiniz. Kıbrıslılar misafirperver ve ılık doğasıyla tanınırlar.

Kutlamak İçin Her Zaman Bir Sebep Vardır

Kıbrıslı Türkler, iyi vakit geçirme zevkleriyle tanınır. Kuzey Kıbrıs’ta bütün bir yıl, etkinliklerin çeşitliliği herkes için bir şeyler olmasını sağladığı için renkli bir festival dolu dönemdir. Ceviz festivalinden Memetçik üzüm kutlamalarına, zeytincilere ve Ağrı Kıbrıs fuarına, turistlere yıl boyunca muhteşem bir deneyim vaat ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı