Genel

Kıbrıs’ta Sizi Bekleyen En Önemli Değerler

Kıbrıs yemekleri dünyaca ünlüdür. Özellikle en popüler yerel lezzetlerden biri olan Hellim peyniridir. Keçi ve inek sütü karışımından yapılır ve ızgarada pişirilir. Kıbrıs’ta ayrıca dünya standartlarında meze, kebap, zeytin, humus ve kalamar bulacaksınız.

Adanın taze deniz ürünlerini ve lezzetli ekmek ve hamur işlerini denediğinizden emin olun. Ayrıca yerel bira ve şarabı çok ucuza satın alabilirsiniz ve tabii ki ayrılmadan önce Kıbrıs kahvesini denemek zorundasınız. Daha önce denediğiniz herhangi bir kahveye benzemeyecektir.

Tarih ve Kültür

Kıbrıs’ın kendine has ve büyüleyici bir tarihi ve kültürü var. Ada, güneyde Yunan tarafına ve kuzeyde Türk tarafına ayrılmıştır. Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının bir parçası olmuştur ve bu da sakinlerine gurur duydukları zengin bir kültürel miras sağlamıştır.

Şiir ve edebiyat Kıbrıs’ta önemlidir ve pek çok yazara ev sahipliği yapmıştır. Hem yerli hem de yerli olmayan yazarlar buradan ilham almıştır. Lawrence Durell, adayı ziyaret ederken, Kıbrıs’taki Acı Limonları romanını yazdı. Yazdığı yer olduğu söylenen Bellapais’te 200 yaşındaki Asılsız Ağacı hala ziyaret edebilirsiniz.

Sahiller

Kıbrıs’ın inanılmaz bir kumsalı var. Aile dostu bölgelerden, uzun süredir ıssız kıyılara kadar her zevke uygun bir şey bulabilirsiniz. Coral Bay, güvenli yüzme alanları arayan aileler için mükemmeldir ve burada çok sayıda su sporu ve aile aktivitesi de vardır. Romantik bir kaçamak için daha tenha bir plaj arıyorsanız, daha sakin ve kalabalık olmayan Lara Plajı’nı deneyin. Koruma toplulukları tarafından düzenlenen özel gece yürüyüşlerine devam ederseniz, kaplumbağaları görme imkanı bile bulunur.

Peşinde olduğunuz şey romantizmse, Baf Afrodit’teki Rock and Beach’te sevginin doğum yerini de ziyaret edebilirsiniz. Efsaneye göre, aşk tanrıçası bir zamanlar burada sulardan doğmuştur. En iyi deneyim için nefes kesici manzarayı ve gün batımını izlemeye devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı